top of page

 

Протокол № 1

загальних зборів педагогічного коллективу та батьків

КДНЗ №1 «Оленка» МСР ВР ЗО

від 08.06.2021 року

 

Порядок денний:

 

         Звітування керівника КДНЗ №1 «Оленка»

Барзукової А.П. про роботу в 2020 – 2021  навчальному році

 

Присутні:

Педагогічний колектив КДНЗ — 20 чоловік

Представники батьківського комітету — 10 чоловік

 

Слухали:  Звіт завідувача КДНЗ №1 «Оленка» Малобілозерської сільської ради Василівського району Запорізької області про свою діяльність перед педагогічним колективом та громадськістю за 2020-2021 н.р.

 

Завідувач КДНЗ №1 «Оленка» - БАРЗУКОВА А.П.:

Шановні присутні!

         Ось і закінчився ще один навчальний рік. Для всіх нас він був плідним і ефективним. Сьогодні ми підведемо підсумки роботи колективу нашого закладу дошкільної освіти та оцінимо діяльність директора ЗДО на посаді в умовах карантину щодо коронавірусної хвороби COVID-19. Як директор у своїй діяльності я керувалась Статутом КЗДО, Правилами внутрішнього трудового розпорядку, посадовими обов'язками завідувача, законодавством України та іншими нормативними актами. Звіт зроблено на підставі «Положення про порядок звітування керівників дошкільних, загальноосвітніх та професійно-технічних навчальних закладів перед педколективом та громадськістю» та  ст.30 Закону України «Про освіту».

Завдання звітування:

  1. забезпечити прозорість, відкритість та демократичність управління закладом дошкільної освіти;

  2. стимулювання впливу громадськості на прийняття та виконання керівником відповідних рішень у сфері управління закладом дошкільної освіти.

Я, як керівник, здійснюю керівництво і контроль за діяльністю закладу, дію від імені закладу, представляю його в державних та інших органах, установах, організаціях.

КЗДО №1 «Оленка» Малобілозерської сільської ради знаходиться за адресою: вул. Центральна буд. 43 с.Мала Білозерка Василівського району Запорізької області. Електронна адреса: olenkabilozerka@ukr.net, тел. (06175)54-6-34.

Мова навчання та виховання, згідно Закону України «Про мови», українська.

Проектна потужність закладу – 55 місць. В закладі виховується 70 дітей.

Я, як директор, забезпечую реалізацію державної політики в галузі освіти через педагогічні ради, загальні збори колективу КЗДО, батьківського комітету; у межах своєї компетенції видаю накази, які обов'язкові для виконання працівниками закладу; приймаю на роботу та звільняю з роботи працівників дошкільного закладу при потребі; контролюю організацію харчування дітей згідно вимог базових документів системи НАССР; забезпечую дотримання санітарно-гігієнічних вимог, протипожежних норм і правил з ТБ, вимог безпечної життєдіяльності дітей та працівників, збереження та поновлення майна дошкільного закладу; відповідаю за реалізацію завдань дошкільної освіти за вимогами Базового компоненту дошкільної освіти в Україні, Законів України «Про дошкільну освіту», забезпечення рівня доршкільної освіти у межах державних вимог до її змісиу і обсягу; контролюю відповідність застосованих форм та методів, засобів розвитку виховання і навчання дітей їх віковим, психофізіологічним особливостям, здібностям і потребам; підтримую ініціативу щодо вдосконалення освітньої роботи; заохочую творчі пошуки, дослідно-експериментальну роботу педагогів; організовую різні форми роботи з батькамии.

Освітньо-виховний процес у КЗДО №1 «Оленка» забезпечують 6 вихователів, логопед, інструктор з фізкультури, музичний керівник. Всі педагоги пройшли курси підвищення кваліфікації згідно графіка проходження курсової перепідготовки та проатестовані. Один педагогічний працівник навчається в Харківському державному педагогічному університеті.

Відповідно до штатного розпису, заклад повністю укомплектовано обслуговуючим персоналом. Пріоритетним напрямком роботи дошкільного закладу було формування мовленнєвої компетенції дошкільників в організованій та самостійній діяльності. При визначенні на поточний рік пріоритетних напрямів були враховані їх сучасність, актуальність, результати діагностування дітей, наслідки роботи в минулому році та реальні можливості колективу. Зміст освітнього процесу в ЗДО визначався Базовим компонентом дошкільної освіти в Україні та комплексною освітньою програмою «Дитина в дошкільні роки».

Гурткова робота в дошкільному закладі є невід'ємною частиною освітнього процесу.Працюють гуртки хореографії «Краплинки», гурток з театралізованої діяльності, логіко-математичний гурток ,Екологічна студія, гурток «Умілі рученята»,   гурток «Берегиня» з народознавства. Всі гуртки безоплатні. Більшість педагогів у нас молоді, енергійні, творчі, здатні до ефективної взаємодії з дітьми, їх батьками та колегами, педколектив стабільний. Для забезпечення системного підходу до реалізації завдань дошкільної освіти, на виконання річного плану дошкільного закладу, ЗДО забезпечено наочно-дидактичними посібниками, навчально-методичною літературою, іграшками, атрибутами.

Вихователі в роботі з дітьми користуються розробками занять, свят та розваг, періодичними педагогічними виданнями. Групи забезпечено Програмою виховання та навчання «Дитина в дошкільні роки» та парціальними програмами для реалізації варіативної складової Базового компоненту «Про себе треба знати, про себе треба дбати» - програма з основ здоров'я та безпеки життєдіяльності; «Грайлик» - програма з театралізованої діяльності дітей, «Казкова фізкультура» - програма з фізичного виховання дітей. Розклад занять та режим дня в садочку складеновідповідно до Базового компоненту дошкільної освіти в Україні та комплексної освітньої програми «Дитина в дошкільні роки».Ігрові зони у всіх вікових групах обладнані навчальним та ігровим матеріалом.

Також педагоги працювали над розвитком комунікативно-мовленнєвих навичок дітей в процесі екологічного виховання, формування навичок допитливості, формування патріотичної відповідальності, знайомили дітей з художньою літературою, народною творчістю та традиціями українського народу і Запорізького краю.

         Організація харчування дітей в КДНЗ «Оленка» здійснюється відповідно до Інструкції з організації харчування у дошкільних навчальних закладах, затверджених спільним наказом Міністерства освіти і науки України та Міністерства охорони здоров’я України від 17.04.2006 №298/227.

Всі продукти харчування, що надходять у дитячий садок, відповідають вимогам державних стандартів, супроводжуються документами, що засвідчують їх якість. Батьківська плата за харчування дітей становить 40%, за кошти сільської ради - 60%. Пільговим харчуванням у 2020-2021 н.р. було охоплено 8 дітей: розмір плати за харчування зменшено на 50% для 7 дітей і 1 дитина на 100% звільнена від плати за харчування. Дані про безпечність продуктів харчування та термін їх реалізації фіксується в журналі «Бракеражу сирої продукції». КЗДО повністю укомплектовано працівниками, які забезпечують організацію харчування дітей. Кухонне обладнання, посуд замінено згідно сучасних вимог санітарії та гігієнита вимог Держпродспоживслужби. Всі продукти харчування у 2020-2021 н.р. постачальники привозили в КЗДО регулярно та в повному обсязі. Діти отримували свіже м'ясо, яйця, кисломолочні продукти, молоко, ряжанку, сметану, сир твердий, овочі та фрукти.

         Аналіз виконання норм харчування показав, що харчування було раціональним та збалансованим.Перспективне меню на осінньо-зимовий та  весняно-літні періоди перевірялися та затверджувалися Держпродспоживслужбою у Василівському районі.

         Медичне обслуговування в ЗДО протягом нвчального року здійснювалось медичною сестрою Кириленко А.С. та медичною сестрою Панкратовою Л.М. Упродовж навчального року педагоги враховували стан здоров'я дітей під час проведення занять з фізкультури, підбору рухливих ігор та режиму упродовж дня.

         В дошкільному закладі суворо дотримувалися вимоги адаптивного карнатину щодо захворювання на інфекційну хворобу Ковід-19.      Пріоритетним завданням педколективу та м/с залишається зниження показників захворюваності дітей в ЗДО, зміцнення здоров'я дітей шляхом активних форм і методів формування здоров'язберігаючої компетентності дошкільників. Щоденно медична сестра оглядає дітей, які прихоять до дитячого садочку, постійно контролює стан здоров'я дітей, дає рекомендації щодо додаткових обстежень, лікування, якщо є показання, режиму харчування, профілактичних щеплень. У разі виявлення у дитини ознак інфекційної хвороби, ізолює її від здорових дітей, організовує щоденну дезінфекцію приміщень, контролює санітарний стан всіх приміщень ЗДО. Проводить огляд дітей задля виявленя педикульозу, корости та ін. хвороб шкіри, надає першу долікарську допомогу дітям у разі гострого захворювання, здійснює профілактику травматизму, кишкових захворювань, харчових отруєнь, контролює руховий режим дітей, оздоровчі заходи, які проводять вихователі та інструктор з фізвиховання. Медична сестра проводить санітарно-просвітницьку роботу з дітьми та персоналом.

         Ще одним з головних напрямків роботи директора є поповнення та укріплення  матеріально-технічної бази закладу дошкільної освіти. Фінансове забезпечення гарантує місцевий бюджет  Малобілозерської сільської ради, яка завжди піклується про поповнення та оновлення матеріально-технічної бази дитячого садочку та її обладнання.

         Я, як директор, разом з усім колективом працюємо над вдосконаленням матеріально-технічної бази, підтриманню її у робочому стані.  

         Завжди вчасно були проплати бухгалтерії сільської ради за спожиті закладом комунальні послуги, за енергоносії, миючі та дезінфікуючі засоби, продукти харчування, засоби індивідуального захисту під час адаптивного карантину по інфекційному захворюванню Ковід-19.

         Достатня увага приділяється естетичному вигляду як території ЗДО так і приміщень закладу.

         Я вдячна батькам наших вихованців, сільському голові Вовку С.В., які допомагають нам в вирішенні питань ремонту приміщень ЗДО створювати затишок та комфорт, враховуючи сучасні вимоги до комфортного та безпечного перебування дітей в закладі дошкільної освіти.

         Наш дитячий садок прагне бути тим місцем, де діти мають можливість фізично розвиватись, навчатись, виховуватись, просто весело й щасливо жити. Для цього вжито заходи щодо зміцнення та модернізації технічної бази ЗДО:

  1. Придбано та встановлено бактерицидні лампи в кожній групі.

  2.  Добудовано медичний кабінет з ізолятором для захворівших дітей.

  3. Добудовано кабінет логопеда для корекції вад мовлення у дітей, в якому встановлено нові меблі.

  4. Добудовано приіщення ігрової для середньої групи, яке укомплектовано дитячими столиками та стільчиками.

  5. Проведено косметичні ремонти в групових приміщеннях та коридорах, харчоблоку, пральні та продуктових коморах.

  6. Придбано санітарний інвентар на групи та харчоблок.

  7. Замінено дитячий столовий посуд.

  8.  Висаджено 56 дерев і кущів на території ЗДО .

  9. Замінено водопровідну трубу до приміщення дитячого садочка від магістральної лінії.

  10. Повністю замінено електропроводку в ЗДО.

  11. Відремонтовано вентиляційну систему в приміщенні дит садка.

         Всі приміщення ЗДО відповідають санітарним нормам, але необхідно збудувати овочесховище для зберігання овочів в осінньо-зимовий період.

         Вважаю, що успіху можна добитися там, де є взаємодія: діти-батьки-педагоги-директор, це шлях до вирішення усіх питань освітньо-виховного процесу та повноцінного життя дітей в закладі дошкільної освіти. Від імені всього нашого колективу я, як директор, хочу подякувати членам батьківського комітету, усім батькам, які небайдужі до життя дітей в садочку та з розумінням ставляться до вимог перебування дітей в ЗДО.Хочу завірити, що і надалі в закладі дошкільної освіти буде проводитись робота щодо забезпечення затишних, комфортних, безпечних умов навчання та виховання дошкільнят, щоб кожен день в садочку приносив їм радість і задоволення.Як керівник закладу, завдяки допомозі керівництва ОТГ, батьків, працівників, постійно вирішую проблеми садочка, щоб надати нашим вихованцям базових компетентностей і навичок необхідних людині протягом життя.

ВИСТУПИЛИ:

         Голова батьківського комітету – Константінова Я.О.:

         - Упродовж навчального року батьківський комітет і особисто я,  тісно співпрацювали з дитячим садочком, наша допомога була дієвою і ми бачили позитивні результати роботи завідувача, вихователів та помічників вихователів, які віддавали тепло свого серця нашим дітям. В садочку були створені добрі умови для виховання та навчання дітей, ми бачимо результати цієї роботи  колективу, тут завжди доброзичливі, професійні співробітники, діти завжди доглянуті, нагодовані, із задоволенням відвідували садочок.

  Член батьківського комітету Мащенко І.О.:

 -  Діти прожили цей рік позитивним, насиченим новими знаннями, враженнями та позитивними емоціями, підготувалися до школи. Всі батьки задоволені роботою завідувача та колективу.

Представник сільської ради – Рубан І.І.:

- Мій син відвідував КДНЗ №1«Оленка» і можу сказати, що в дитячому садочку завжди затишно, весело, діти доглянуті, набули нових знань та вражень, тут завжди дбали про безпеку, емоційний стан дітей. На території дитячого закладу багато зелених насаджень, квітів, територія завжди в чистоті та порядку, спортивні та ігрові знаряддя в належному стані. Вважаю за потрібне визнати роботу завідувача та всього колективу задовільною.

Член батьківського комітету –Романова О.В.

- Матеріально-технічна та навчально-методична база постійно оновлюється, відповідає потребам сьогодення. У садочку затишно і тепло, діти здобули багато нових знань та умінь. Завідувач та весь колектив дитячого закладу відмінно справились з поставленими завданнями.

Результати таємного голосування:

“За” - 30 голосів, “проти” - 0 голосів, “утримались” - 0 голосів.

УХВАЛИЛИ:

Роботу керівника КДНЗ №1 “Оленка” МСР ВР ЗО вважати задовільною.

 

Голова зборів                                                                                       І.І.Рубан

 

Секретар зборів                                                                                    О.В.Романова

ЗВІТ ЗАВІДУВАЧА

перед колективом та громадськістю за 2019-2020 н.р.

МЕТА: впровадження відкритої і демократичної системи управління навчальним закладом.

ЗАВДАННЯ ЗВІТУВАННЯ: стимулювати вплив громадськості на прийняття та виконання керівником відповідних рішень у сфері управління закладом освіти.

         Звіт зроблено на підставі наказу Міністерства освіти і науки України від 23.03.2005 р.№178 «Положення про порядок звітування керівників дошкільних, загальноосвітніх та професійно-технічних навчальних закладів перед педколективом та громадськістю», ст.30 Закону України «Про освіту».

 

 

          В умовах встановлення на всій території України карантину з метою запобігання поширенню на території України гострої респіраторної хвороби COVID-19, вважаю необхідним підвести підсумки роботи колективу нашого дошкільного навчального закладу, оцінити діяльність завідувача на посаді упродовж 2019-2020 н.р. дистанційно.

         На виконання Національної доктрини розвитку освіти, наказу Міністерства освіти і науки України від 28.05.2005 р.№55 «Про запровадження звітування керівників навчальних закладів», на основі аналізу роботи всього колективу нашого дитячого садочка звітую перед вами, шановні колеги та батьківська громадськість, як керівник дитячого навчального закладу №1 «Оленка» Малобілозерської сільської ради. Як завідувач, у своїй діяльності, я керувалась Статутом дошкільного навчального закладу, Правилами внутрішнього трудового розпорядку, посадовими обов’язками завідувача, законодавством України та іншими нормативними актами, що регламентують роботу керівника ДНЗ. Я, як керівник здійснюю керівництво і контроль за діяльністю закладу, дію від імені закладу. Дошкільний навчальний заклад здійснює освітню діяльність відповідно до Законів України «Про освіту», «Про дошкільну освіту», «Про охорону дитинства», «Положення про дошкільний навчальний заклад», статуту КДНЗ, нової редакції Базового компонента дошкільної освіти в України та інших нормативних документів МОН України.

         Пріоритетними напрямками діяльності у 2019-2020 н.р. були формування мовленнєвої компетенції дошкільників в організованій та самостійній діяльності, а також формування основ національної свідомості дошкільника, патріотичне виховання дошкільнят.

         При визначенні завдань на поточний рік були враховані їх сучасність та актуальність, результати діагностики педагогів, наслідки роботи в минулому навчальному році, реальні можливості колективу. Зміст освітнього процесу в КДНЗ визначався Базовим компонентом дошкільної освіти в Україні, Комплексною освітньою програмою «Дитина в дошкільні роки» та парціальними програмами з організації театралізованої діяльності в дошкільному навчальному закладі «Грайлик» та з національно-патріотичного виховання дітей дошкільного віку «Україна – моя Батьківщина». Мова навчання в нашому садочку –українська. Маємо 3 групи – молодша, середня та старша. Режим роботи КДНЗ – 12-годинний. Проектна потужність - 55 дітей. Кількість вихованців – 70 дітей, кількість працівників – 28 чоловік: 12 педпрацівників,16 – обслуговуючий персонал.

         У 2019-2020 н.р. 26 вихованців отримали дошкільну освіту і підуть до школи. Дошкільний навчальний заклад повністю укомплектовано педагогічними та медичним працівниками, обслуговуючим персоналом.

         Якісний склад педпрацівників за стажем роботи: до 5 років -0; від 6 до 10 років – 5 чол.; від 10 до 25 р. – 3 чол.; більше 25 р. – 4 чол.

         Показниками правильної кадрової політики є стабільність кадрового складу. Тому в цілому робота КДНЗ відзначається стабільністю та позитивною результативністю. В дитячому закладі постійно стоїть питання фахового зростання працівників, поліпшення ділової атмосфери та психологічного мікроклімату в колективі. При розстановці кадрів враховується емоційний комфорт, психологічна сумісність. Вирішуючи завдання на вдосконалення кваліфікації та професійної майстерності педагогів, в дошкільному закладі були проведені педради, педгодини, консультації, самоосвіта педагогів, докурсові та післякурсові завдання, форми методичної роботи. 5 педагогів пройшли курси підвищення кваліфікації при ЗОІППО ЗОР: 3 вихователя - Колесник Л.М., Косік Я.В., Єцкало С.В., інструктор з фізвиховання - Мироненко Л.В.; завідувач Барзукова А.П. за освітньою програмою –завідувачі дошкільних навчальних закладів.

 Велике значення у виявленні рівня професійної майстерності педагогів, стимулювання їх творчої активності має атестація, яка проводиться відповідно до Закону України «Про освіту» та Типового положення про атестацію педагогічних працівників». У 2019-2020 р. було атестовано 2 педагоги. Неможливо не відмітити участь КДНЗ у проведенні Тижнів безпеки дитини, Дня ЦЗ, різноманітних конкурсів.

         Методична робота в КДНЗ має аналітичний характер, а її результати – діагностичної спрямованості. Інформація, одержана шляхом аналізу та діагностики, використовується для підвищення якості педпроцесу, кваліфікації вихователів. Аналізуючи виконання річного плану дитячого закладу відмічено, що методична робота з кадрами, організаційно-педагогічна робота виконана на 100%, адміністративно-господарська на 95%: необхідно виконати вимоги Держпродспоживслужби щодо встановлення вентиляції в кладовій для овочів та фруктів, забезпечити КДНЗ підвалом для зберігання овочів та картоплі взимку.

В КДНЗ працює низка гуртків на безоплатній основі: гурток «Берегиня»(керівник Рубан І.І.)., логіко-математичний гурток «Чомучки» (керівник Скорбич К.М.) Екологічна студія (керівник Єцкало С.В.)., хореографічний гурток (педагог Будинку творчості «Родинні джерела» Сібільова В.І.), гурток «Умілі рученята» (педагог Будинку творчості Верходуб В.А.),гурток «Патріот»(керівник Косік Я.В.).

         Організація харчування дітей в КДНЗ «Оленка» здійснюється відповідно до Інструкції з організації харчування у дошкільних навчальних закладах, затверджених спільним наказом Міністерства освіти і науки України та Міністерства охорони здоров’я України від 17.04.2006 №298/227. У закладі встановлено доцільний режим роботи харчування, наявні меню-вивіски на день, об’єм страв для дітей кожної вікової групи, графіки видачі їжі, добові проби, призначено відповідальну особу за організацією харчування в дитячому закладі,  ведеться контроль за дотриманням правил організації харчування медсестрою Кириленко А.С. та завідувачем. Харчоблок, система холодильного та гарячого водопостачання, технологічне та холодильне обладнання в робочому стані. Режим харчування 3-х разовий. Всі продукти харчування, що надходять у дитячий садок, відповідають вимогам державних стандартів, супроводжуються сертифікатами якості. У 2019 році в  КДНЗ почали розробляти систему ХАСПП, що створює необхідний рівень безпеки харчової безпеки в дитячому закладі щодо організації харчування дітей, безпеці при приготуванні їжі дітям. Батьківська плата за харчування дітей становить 40%, за кошти сільської ради - 60%. Пільговим харчуванням у 2019-2020 н.р. було охоплено 6 дітей, серед них п’ятьом дітям розмір плати за харчування зменшено на 50%. 1 дитина на 100% звільнена від плати за харчування.

         Пріоритетним напрямом роботи нашого закладу є збереження життя і здоров’я дітей наших вихованців. Постійно на контролі завідувача та медсестри стан здоров’я, фізичний розвиток, рухова активність дітей. Медичною сестрою Кирилено А.С. протягом року здійснювалося медичне обслуговування дітей. У кожній групі в наявності листок здоров’я вихованців, згідно з яким проводиться маркування дитячих меблів, та індивідуальний підхід під час фізкультурно-оздоровчої роботи з дітьми. Упродовж навчального року вихователями та інструктором з фізкультури обов’язково враховувався стан здоров’я дітей під час проведення занять з фізкультури, прогулянок, різноманітних рухливих ігор. Систематично аналізувались причини захворюваності дітей, відмічено, що максимальна захворюваність за показниками спостерігалась в осінньо-зимовий період в молодшій групі. Кращим було відвідування в старшій та середній групах. Причинами невідвідування дітьми дитсадочка були, окрім хвороби, збільшення днів проведених вдома за сімейними обставинами.

У 2019 році було добудовано новий медичний кабінет та ізолятор для захворівших дітей. Вся обов’язкова медична документація велась медичною сестрою Кириленко А.С. своєчасно, за встановленою формою. З 2020 року дитячий садок працює за системою ХАСПП, що сприяє підвищенню безпечності харчування дітей в дошкільному закладі та унеможливлює попадання в харчування дітей недоброякісних продуктів.

         Важливим напрямом роботи завідувача є матеріально-технічне забезпечення дошкільного закладу. КДНЗ «Оленка» є комунальним закладом, тому матеріальне та фінансове забезпечення ми отримуємо від Малобілозерської сільської ради, яка завжди прикладає максимум зусиль, щоб наш дитячий садок відповідав сучасним санітарним вимогам.

         Весь колектив дитячого навчального закладу постійно працює над вдосконаленням матеріально-технічної бази, підтриманню її у робочому стані. Фінансування для наших потреб проводиться централізованою бухгалтерією с/ради та розпорядженням сільського голови Вовка Сергія Вікторовича, який завжди цікавиться роботою дитячого садка та виділяє необхідні кошти для забезпечення повноцінного перебування наших вихованців у дитячому садочку.

         У 2019 році на харчоблоці дошкільного закладу було встановлено фільтри для очищення питної води на 100 літрів. За кошти сільської ради у 2019-2020 н.р. було добудовано приміщення групової кімнати для дітей середнього віку, кабінет логопеда, надвірний туалет для дітей під час прогулянки, ігровий майданчик для дітей середньої групи з ігровим та спортивним обладнанням. Велика увага приділяється благоустрою території. Висаджено зелені насадження, декоративні кущі та дерева на території КДНЗ, багаторічні квіти.

Питання щодо створення належних безпечних умов роботи дитячого садочку завжди буде першочерговим, а також подальше зміцнення матеріально-технічної бази КДНЗ, благоустрою території. Ці питання постійно вирішуються за активною участю сільського голови Вовка С.В., всього колективу КДНЗ та за допомогою батьків наших вихованців, за що ми їм щиро вдячні.

         З 16.03.2020 року, на виконання рішення Кабінету Міністрів України від 11.03.2020 р. про заходи щодо запобігання епідемії коронавірусної інфекції, листа МОН України №1/9-154 від 11.03.2020 р., в  дитячому навчальному закладі оголошено карантин на невизначений термін в цілях забезпечення охорони життя та здоров’я дошкільнят.

 

 

Звіт керівника КДНЗ №1 «Оленка» Малобілозерської сільської ради Василівського району Запорізької області про свою діяльність перед педагогічним колективом та громадськістю за 2017-2018 н.р.

         На виконання наказу Міністерства освіти і науки України від 28.01.2005 р.№55 «Про запровадження звітування керівників дошкільних, загальноосвітніх та професійно-технічних навчальних закладів» та з метою подальшого утвердження відкритої і демократичної державно-громадської системи управління освітою, стимулювання впливу громадськості на прийняття та виконання керівником відповідних рішень при управлінні дошкільним навчальним закладом звітую перед колективом дитячого навчального закладу, батьками та громадськістю про свою діяльність у 2017-2018 н.р.

         Сучасний рівень розвитку суспільства становить високі вимоги до керівника дитячого навчального закладу . Робота керівника складна та багатогранна, передбачає виконання різних функцій і завдань, визначених нормативно-правовими актами та посадовими обов’язками.

         Діяльність закладу направлена на реалізацію основних завдань дошкільної освіти: збереження та зміцнення фізичного та психічного здоров'я дітей; формування їх особистості, розвиток творчих здібностей та нахилів; забезпечення соціальної адаптації та готовності продовжувати освіту; виховання потреби в самореалізації та самоствердженні.

          Головною метою дошкільного закладу є забезпечення реалізації права громадян на здобуття дошкільної освіти, задоволення потреб громадян у догляді, вихованні, навчанні  та оздоровленні дітей, створення сучасних умов для їх фізичного, розумового і духовного розвитку та формування основ національної свідомості дошкільників. Дошкільний навчальний заклад здійснює свою діяльність відповідно до річного плану, який складається на навчальний рік та літній період оздоровлення. Навчальний рік у КДНЗ починається 1 вересня і закінчується 31 травня наступного календарного року. З 1 червня по 31 серпня у дошкільному закладі проводиться літній оздоровчий період. Організація навчально-виховного процес здійснюється українською мовою, згідно Законів України «Про освіту», «Про дошкільну освіту», «Про мови», «Про охорону дитинства», Положення «Про дошкільний навчальний заклад», «Базового компоненту дошкільної освіти в Україні»(нова редакція) та Програмою «Дитина в дошкільні роки».

         Упродовж 2017-2018 н.р. основними напрямками роботи дитячого закладу, під моїм постійним контролем та керівництвом, є створення належних умов для забезпечення рівного доступу до       якісної освіти. З метою своєчасного виявлення, підтримки та розвитку обдарованості, природних нахилів та здібностей дітей. КДНЗ організовує освітній процес за пріоритетними напрямками:

  1. Розвивати комунікативно-мовленнєві навички дітей в процесі екологічного виховання, формування навичок допитливості шляхом накопичення особистісного досвіду на заняттях, в повсякденному житті та дослідницько-пошукової роботи.

  2. Продовжити виховувати у дітей почуття патріотизму, відданості, вірності Україні, відроджуючи національні традиції, національний рух українського народу шляхом формування любові до рідної землі, українського фольклору, звичаїв, знань про рідний край, вивчення культури, побуту, формуючи національну свідомість дитини через активне залучення до ігрової, сенсорно-пізнавальної,  комунікативно-мовленнєву, образотворчу діяльність.

         Згідно цих завдань колектив нашого ДНЗ, під моїм керівництвом, наполегливо працював над розвитком грамотного українського мовлення та формування основ національної свідомості у дошкільнят.

         Основою організаційно-методичної роботи з кадрами в КДНЗ є формування творчої індивідуальності педагога. В нашому дитячому садочку більшість педагогів молоді, енергійні, творчі, здатні до ефективної взаємодії з колегами, дітьми та їхніми батьками. В дитячому закладі педагогічний колектив стабільний. 10 педагогів: повна вища освіта – 4 чол., неповна вища освіта  6 чол. Вихователь Ісаєва О.Б. навчається на ΙΙΙ курсі Бердянського педагогічного університету. 60% педагогів працюють більше 10 років, 30% більше 25 років. Всі педагоги проатестовані.

Весь колектив створював належні умови щодо виконання поставлених завдань, а саме працював над забезпеченням необхідного оснащення навчально-виховної роботи, створенням розвивального середовища у всіх групах. Освітньо-виховна робота здійснювалась відповідно до Базового компоненту дошкільної освіти (за новою редакцією), програми розвитку дітей старшого дошкільного віку «Впевнений старт», а також за національними програмами «казкова фізкультура» М.Єфименка та програмою національного патріотичного виховання дітей дошкільного віку «Україна – моя Батьківщина»( О. Каплуновська, І.Кичата та Ю.Палець).

Адміністрація дошкільного закладу приділяє належну увагу питанням фахового зростання, активізації творчої діяльності педагогів, посиленню персональної відповідальності за їх результат, навчання, виховання та розвитку особистості кожної дитини. Підвищення рівня кваліфікації працівників сприяє застосування різних форм методичної роботи: індивідуальні (самоосвітня діяльність).  Групові (семінари, семінари-практикуми,консультації), районні методичні об'єднання.

 Для розвитку дітей в навчальному закладі створено необхідні умови, поповнено розвивальне середовище в кожній віковій групі. Придбано: ноутбук, інтерактивну дошку в старшу групу, низку дидактичних посібників для розвитку мовлення, поповнено кількість іграшок по всіх групах, поповнено спортивний інвентар та встановлено спортивні споруди на спортивному майданчику; у кожній віковій групі накопичено і систематизовано дидактичні, наочні та методичні матеріали для організації освітнього процесу з дітьми відповідного дошкільного віку за освітніми лініями.   

У всіх групах створено належне предметно-розвивальне середовище з відповідними осередками для проведення організованої та самостійної діяльності дошкільнят, яке забезпечує різні види їх активності, завдяки допомозі батьків та комітету сільської ради. У достатній кількості забезпечені ігрові осередки матеріалами,настільно-друкованими іграми, пазлами, наборами ігрового обладнання для сюжетно-рольових ігор, будівельно-конструктивними іграшками обладнанням для театралізованої діяльності.

В 2017-2018 н.р. для поліпшення матеріально-технічної бази та ремонту КДНЗ №1 «Оленка» :

  • Придбано електроплиту 4-комфорну (19383 грн);

  • Здійснено поточний ремонт системи опалення (47452,05 грн);

  • Проведено поточний ремонт заземлюючих пристроїв (29308,72 грн);

  • Встановлено насос і генератор (19785,85 грн);

  • Проведено поточний ремонт відливів даху ( 79327 грн);

  • Придбано холодильник (8500 грн);

  • Виготовлено проект «Реконструкції будівлі зі збільшення кількості місць до 75» (267,18 грн)

Педагоги дошкільного закладу  розвивають таланти своїх вихованців завдяки участі у різних конкурсах: обласному «Вода – джерело життя» та «Перлини Запорізького краю» та ін.. В дитячому закладі працює низка безоплатних гуртків : гурток театралізованої діяльності (керівник Балка Л.А.), логіко-математичний гурток (керівник Скорбич К.М.), гурток патріотичного виховання (керівник Рубан І.І.), екологічна студія (керівник Єцкало С.В.). танцювальний гурток та гурток «Пісочна анімація» (педагоги Будинку творчості «Родинні джерела». Завдячуючи вихователям Колесник Л.М., Скорбич К.М., Балка Л.А., Єцкало С.В, Рубан І.І., логопеда Ісаєвої О.Б. у дітей значно покращилася звуковимова, поповнився пасивний та активний словник за лексичними темами, діти старшої групи засвоїли знання з грамоти, набули навички з словотворення.

Протягом тривалого часу дошкільний навчальний заклад плідно співпрацює з Малобілозерською ЗОШ Ι-ΙΙ ступенів та Малобілозерською ЗОШ №1 Ι-ΙΙΙ ступенів, Будинком творчості «Родинні джерела», складені плани спільної роботи за якими працювали педагоги КДНЗ та школи. В дошкільному закладі постійно ведеться робота з охорони праці, безпеки життєдіяльності дітей, пожежній безпеці. Протягом 2018-2019 н.р. проводилися «Тижні безпеки дитини», «День цивільного захисту». Під час про ведення «Тижнів» з дошкільниками проводилися заняття, бесіди, ігри, розваги, конкурси, тренування з евакуації на випадок пожежі, надзвичайних ситуацій тощо, під час яких прищеплювалися дітям навички обережної поведінки в довкіллі, бережного ставлення до збереження свого здоров'я, життя та здоров'я оточуючих. За період роботи ДНЗ у 2017-2018 н.р. нещасних випадків з дітьми під час освітньо-виховної роботи і працівниками на робочому місці не відбувалося.

 Велика увага в дошкільному закладі приділяється фізкультурно-оздоровчій роботі. Заняття з фізичної культури проводить інструктор з фізвиховання Джуган Л.В. та вихователі груп. Успішно проходять «Дні здоров'я», ранкова, коригувальна, дихальна гімнастики, рухливі ігри, фізкультурні хвилинки, спортивні вправи та ігри, розваги, свята. Медичною сестрою та завідувачем систематично контролювалася система фізичного виховання, постійний медико-педагогічний контроль за станом здоров'я дітей сприяв удосконаленню фізкультурно-оздоровчої роботи в закладі. Значна увага приділялась профілактиці застудних захворювань в осінньо-зимовий період. З боку завідувача та медсестри протягом року здійснювався систематичний контроль за дотриманням санітарно-гігієнічних умов організації харчування. Відповідно до графіка проводились планові та оперативні перевірки щодо організації харчування, виходу страв та якісного приготування їжі. Готуючи страви ,кухар Павлова В.Ф. суворо дотримувалась технології приготування їжі. Всі продукти харчування надходили від постачальників з сертифікатами якості. З боку вихователів постійно здійснювався контроль за культурою харчування вихованців. Проводилась робота щодо вітамінізації дитячого організму: систематично у щоденне меню дітей включались овочі, лимони, яблука, квашена капуста, огірки солоні, салати з буряка та моркви. Питання з харчування дітей висвітлюються в наказах, довідках, актах батьківського комітету, результати яких обговорюються на виробничих нарадах, нарадах при завідувачу. Членами батьківського комітету проводиться контроль за харчуванням дітей та Радою по харчуванню. Співпраця з батьками наших вихованців дуже важлива для нас – це запорука успішної взаємодії батьків та колективу дошкільного закладу. Вихователі постійно залучають батьків до освітньо-виховного процесу. Вдало проходили виставки робіт і дітей за різними темами, конкурси малюнків, спільні свята та розваги, акції «Посади дерево», «Подаруй життя квітам», «Допоможи пташці», «Алея казок». Вважаю, що головним в нашій роботі є те, що наш дошкільний заклад прагне щоб діти завжди фізично розвивались, зміцнювали здоров'я, реалізовували свої здібності, мали вірних друзів, весело і щасливо жили і завжди з радістю приходили до дитячого садочка, а батьки були спокійні за своїх дітей.

Як керівник дитячого навчального закладу , незважаючи на всі труднощі, завдяки допомозі керівництва сільської ради, працівників дошкільного закладу, батьків наших вихованців, постійно вирішую проблеми нашого садочка, щоб створити для дітей затишні і комфортні умови і щоб кожен день приносив їм радість буття.

 

 

 

Завідувач КДНЗ №1 «Оленка»                                  А. П.Барзукова

 
 
ЗВІТУВАННЯ
 
керівника КДНЗ №1 “Оленка”
Малобілозерської сільської ради
про свою діяльність перед педагогічним
колективом та громадськістю
за 2016 — 2017 н.р.

 

        Комунальний дошкільний навчальний заклад №1 «Оленка» Малобілозерської сільської ради Василівського району Запорізької області загального розвитку у своєму складі має 3 групи: молодшу, середню та старшу. В дитячому закладі працюють 10 педагогів, 1 медсестра, 16 техперсоналу. Дитячий навчальний заклад здійснює свою діяльність відповідно до Конституції України, Законом України “Про дошкільну освіту”, “Положенням про дошкільний навчальний заклад”, “Базовий компонент дошкільної освіти в Україні”.

        Дошкільне дитинство вважається “золотим віком” у становленні дитини. Отже дуже важливо максимально використати цей сприятливий період для того, щоб закласти надійне підгрунтя для формування фундаментальних рис характеру особистості, що розвивається. Спонукати малят пізнавати світ і серцем і розумом, жити за законами добра і любові, поважати все, що нас оточує, все це допомагає відкривати дітям світ, формувати у них позитивне сприйняття довкілля і себе, моральні риси розуміння таких понять як душа, совість, добро, щастя. Важко переоцінити роль і значення педагогів, як носіїв духовності, культури.

Одне з основних завдань нашого дошкільного навчального закладу — створення умов для своєчасного розвитку кожної дитини. Вважаю, що лише добре спланована робота усього колективу, яка потребує творчості, пошуку нових форм і методів роботи з дітьми, може бути виконана завдяки чіткому плануванню роботи, яка забезпечує систематичну впорядковану і ефективну роботу всіх підрозділів.

        КДНЗ “Оленка” працює згідно річного плану освітньої роботи на навчальний рік та оздоровчий період, що дає змогу реалізувати становлення дитячої особистості з урахуванням природних здібностей кожної дитини, забезпечити сучасне оснащення процесу та розвивального середовища, яке ми, завдяки допомозі батьків, постійно обновляємо. Педагогічний колектив нашого навчального закладу орієнтований на пошук та опанування нових знань і педагогічних засобів, здатні змінювати стратегію й тактику педагогічної діяльності — це вихователі старшої групи Єцкало С.В. та Скорбич Ю.Ю., середньої групи Скорбич К.М. та Балка Л.А., молодшої групи Колесник Л.М. та Ісаєва О.Б., вчитель англійської мови Вертегел О.І., музичний керівник Гулевська С.О. мають високу творчу активність та ініціативність. Всі педагоги креативні особистості, які забезпечують сприятливі умови для здорового зростання своїх вихованців, комфортного перебування їх упродовж дня. Хочу відмітити, що активна участь батьків у житті “Оленки” - це місточок, який з”єднує батьків і вихователів у спільній справі виховання дітей.

Цікаво проходять у дитсадку розваги, свята за участю батьків, тематичні тижні з народознавства, екологічні, з безпеки життєдіяльності дітей, спільні акції “Допоможем пташці”, “Подаруй життя квітці”, “Посади дерево” та інші, а також залучали батьків до впорядкування території КДНЗ, виготовлення “Галявини казок”, разом з батьками та дітьми висаджували декоративні дерева та кущі, за що ми вдячні батьківському комітету та батькам.

        Пріоритетними завданнями роботи нашого дошкільного закладу у 2016 — 2017 н.р. було поглиблення роботи над формуванням зв”язного українського мовлення, використовуючи різні види діяльності дошкільників, засобами художньої літератури, сприйняття, образного мислення, уяви, пам”яті, а також всебічний розвиток особистості патріота України шляхом ознайомлення дітей з культурою, традиціями та звичаями українського народу, виховання любові до рідної землі, формуючи національну свідомість дитини.

        Наш дитячий садок співпрацює з будинком творчості “Родинні джерела”, педагоги якого проводять цікаві заняття, розваги, гурток “Умілі рученята” та хореографії, приймали активну участь у розвагах та святах.

        Упродовж року колектив працював вирішуючи такі завдання, як: формування у дітей свідомого ставлення до життя через розвиток розумової діяльності, розвиток та вдосконалення фізичного виховання дітей, розвиток соціальних навичок через залучення дітей до трудової діяльності, організовуючи народознавчу роботу вихователі, у комплексі, розв”язували пізнавальні, навчальні, виховні та мовленнєві завдання. Значна робота проводилась з ознайомлення дітей з українською культурою, традиціями, обрядами за допомогою та участю батьків, які придбали дітям старшої групи національні українські костюми.

        Завідуючою проведено вивчення стану організації життєдіяльності дітей: народні ігри в освітньому процесі (старша група), розвиток мовлення дітей (молодша група), організація дитячої самостійної діяльності (молодша, середня та старша групи).

КДНЗ взаємодіє з ЗОШ №1 І-ІІІ ступенів та ЗОШ №3 І-ІІ ступенів, в яких навчаються наші випускники. За допомогою батьків були організовані та проведені благодійні акції “Допоможи солдатові” та “Великодній кошик солдатові”, разом з дітьми та батьками, діти додали до продуктових наборів, які збирали працівники з батьками свої малюнки та аплікації. Прийняли активну участь у Х Всеукраїнській благодійній акції “Серце до серця — 2017” діти разом з батьками та вихователями провели ярмарок-продаж поробок, встановили скриньку для збору коштів в КДНЗ.

        Педагогами Єцкало С.В., Скорбич Ю.Ю., Вертегел О.І. проведені відкриті підсумкові заняття з логіки, математики, грамоти на які запрошувались батьки, директори та вчителі 1-х класів ЗОШ №1 І-ІІІ ступенів та ЗОШ №3 І-ІІ ступенів, які високо оцінили підготовку до школи наших вихованців. Вихователі молодшої групи провели відкриті заходи “Знайомтеся — моя бабуся!”, цікаво проведена музична розвага в середній групі “Подорож у казку” за участю батьків, заняття з дітьми старшої групи “Родинне дерево”, вихователі розвивали мовлення дітей засобами художньої літератури, образного мислення, уяви, пам”яті, знайомлячи дітей з традиціями та звичками українського народу.

        Практичним кроком у розв”язанні завдання річного плану стало поповнення груп дидактичними посібниками з: розвитку мовлення, логіко-математичної спрямованості, екології, сенсорного розвитку (молодша група). Поповнення методичного матеріалу здійснювалося за рахунок коштів батьків, працівників та сільської ради, чимало виготовлено посібників власноруч педагогами. Оновлено тіньовий театр, настільний театр, музичні інструменти, придбані ляльки до лялькового театру. Заслуговують на увагу інформаційні куточки в кожній групі.

        Стан харчування в дитячому закладі — задовільний, про що свідчать показники виконання норм дитячого харчування, витрати на харчування дітей в дошкільному закладі з 01.01.2017 р. здійснюється в межах середньоденної вартості харчування для дітей ясельного віку 29,00 грн., для дітей дошкільного віку 35,00 грн. на одну дитину; в тому числі 60 % за рахунок сільського бюджету, для дітей ясельного віку 17,40 грн., для дітей дошкільного віку 21,00 грн.; за рахунок батьківської плати 40 % для дітей ясельного віку 11,60 грн., для дітей дошкільного віку 14,00 грн. Щоденно, згідно норм харчування діти отримують — яйця, кисломолочні продукти, молоко, фрукти, овочі, лимони, родзинки. Контроль за аналізом харчування систематично розглядається на виробничих нарадах при завідувачу. В КДНЗ працює рада з харчування, до її складу входять батьки наших вихованців та працівники КДНЗ. Щоденно стан харчування дітей контролдюється завідувачем та медичною сестрою, що сприяє якісному, різноманітному, безпечному харчуванню дітей.

         Поряд з навчально-виховним процесом завідувачем щодня контролюється дотримання санітарно-гігієнічних вимог утримання дитячого закладу, медичних вимог , безпеки життєдіяльності дітей, стан фізкультурно-оздоровчої роботи.

Медсестрою Сухановою Т.Б. систематично проводились консультації, як з працівниками, так і з батьками наших вихованців, індивідуальні бесіди з батьками, просвітницька робота серед працівників закладу. Регулярно проводиться обстеження дітей лікарем педіатром Кравченко О.Г., щеплення дітей проводиться за згодою батьків у амбулаторії під наглядом лікаря.

         Щодо засвоєння знань дідьми на кінець навчального року можу відмітити, що в молодшій групі, порівняно з вереснем цього року, засвоєння програми з розвитку мовлення має такі показники: високого рівня збільшилось на 12 %, середнього на 14 %, низького рівня відмічено 4 %, більшість дітей показали достатній рівень знань з логіко-математичної компетентності та рівня оволодіння основними рухами з фізичного виховання. Мовлення дітей покращилось, проте деякі діти потребують допомоги, з ними працює логопед Ісаєва О.Б. В середній групі показники розвитку українського мовлення та ознайомлення з народознавством поліпшилися на 18 %, спостерігається позитивна динаміка у засвоєнні програмового матеріалу з музичного виховання, ознайомлення з навколишнім, оволодіння основними рухами. Проте потребують вдосконалення морально-вольові якості та корекція поведінки деяких дітей. В старшій групі порівняно з попереднім навчальним роком підвищився рівень засвоєння дітьми програмового матеріалу з навчання дітей грамоти, математики, розвитку мовлення. З високим рівнем засвоєння програмового матеріалу відзначено 80 % дітей, з достатнім 20 %, низький рівень відсутній, що було також відмічено на підсумкових заняттях у травні цього року педагогами ЗОШ №1 І-ІІІ ступенів та ЗОШ №3 І-ІІ ступенів. Діти мають достатній рівень самостійності, вміють слухати, виконувати вказівки дорослого, контролювати себе, оцінювати свої відповіді та відповіді своїх товаришів. На достатньому рівні розвинуті мислення, класифікація. 8 % дітей мають порушення в звуковимові, що ускладнює процес усвоєння грамоти.

         В дитячому закладі організація роботи з безпеки життєдіяльності проводиться згідно із “Положенням про організацію роботи з охорони праці учасників навчально-виховного процесу в установах та закладах освіти”. На підставі нормативних документів завідуюча планує та проводить роботу щодо охорони життя і здоров”я всіх учасників навчально-виховного процесу, куди входять заходи щодо охорони праці, пожежної безпеки, запобігання дитячому травматизму, охорона життя та здоров”я дошкільників.

Упродовж року завідоючою проводяться інструктажі, консультації, бесіди з працівниками, дошкільнятами, батьками, що забезпечує умови безпечної життєдіяльності вихованців та запобігання порушень ТБ педпрацівниками.

         Щодо соціального захисту, то відмічаю, що відвідують дитячий садок 10 дітей із малозабезпечених сімей. Рішенням Малобілозерської сільської ради 6 дітей звільнено від сплати батьківських внесків за перебування дитини в КДНЗ на 50 % та 4 дітей на 100 %.

         Щодо адміністративно-господарської роботи, можу відмітити, що в дитячому закладі придбано холодильник “Атлант”, принтер “Епсон”, цифрова фотокамера “Кенон”, 2 пісочниці з кришками, посуд на харчоблок, поновлено посуд дитячий (тарілки, чашки), шафи для посібників, дитячі іграшки, персонажі для лялькового театру, методичну літературу, періодичні видання “Зразковий дошкільний заклад” .

        Завідувачем докладено зусиль щодо розширення середньої групи для дітей. Влітку 2017 року розпочнеться будівництво підвального приміщення та добудови середньої групи за кошти виділені Малобілозерською сільською радою, у сумі 1 млн. грн.

Намагаємося прийняти всіх бажаючих дошкільнят до КДНЗ, які проживають на території закріпленій за нашим садочком, створити їм найкращі умови перебування в дитячому садочку. “Дитинство - підкреслював В. Сухомлинський - творится з того, що ми дорослі, залишаємо в своїх дітях, а виховання — це не сума заходів і прийомів, а мудре спілкування дорослого з живою душею дитини.

        Найголовнішим професійним обов”язком вважаю постійне вдосконалення знань, умінь, підвищення свого фахового рівня.

        Я переконалася, що професійні успіхи створюють чимало можливостей для цікавого й наповненого подіями життя. Прагну своїм прикладом підвищити престижність професії працівника дошкільного навчального закладу та імідж КДНЗ “Оленка”.

 

 

 

Завідувач КДНЗ №1 “Оленка”: А.П. Барзукова

bottom of page