top of page

РІЧНИЙ ЗВІТ ПРО ДІЯЛЬНІСТЬ ЗАКЛАДУ В 2020-2021 н.р.

Освітній процес в ЗДО організовується на основі Базового компоненту дошкільної освіти в Україні та програми «Дитина в дошкільні роки». Окрім даної програми в ЗДО використовуються парціальні програми за якими реалізовуються освітні завдання інваріативної частини навчального плану:

- Програма з фізичного виховання «Казкова  фізкультура» М.М.Єфименко;

- Програма з основ здоров'я та безпеки життєдіяльності «Про себе треба знати, про себе треба дбати» Л.В.Лохвицька.

         Упродовж 2020-2021 н.р. педагогічний колектив плідно працював над вирішенням таких завдань:

  1. Розвиток  фізично-оздоровчої роботи шляхом виховання основ здорового способу життя, зміцнення фізичного і психічного здоров'я дітей, заохочення їх до активної рухової діяльності на заняттях та в повсякденному житті.

  2. Розвиток комунікативно-мовленнєвих навичок дітей в процесі екологічного виховання, формування навичок допитливості шляхом накопичення особистісного досвіду на заняттях, в повсякденному житті та дослідницько-пошукової роботи.

Також педколектив ставить перед собою такі задачі:забезпечити якісну та доступну дошкільну освіту; дбати про розвиток гармонійної особистості, творчо налаштованої з розвиненими фізичними та моральними якостям, співпрацюючи з Будинком творчості «Родинні джерела»; удосконалення роботи з дітьми щодо розвитку національної свідомості дитини; виховання культури спілкування, мовленнєвого етикету; формування самостійної, комунікативно-розвиненої особистості дошкільника; допомогти дітям прожити повноцінне щасливе життя в родині і в дошкільному закладі, розкрити свій природний потенціал та накопичити належний «багаж» умінь, знань для подальшого успішного життя в соціумі та навчання у школі. Педколектив комплексно здійснював підхід до вирішення цих річних завдань. Проведено: комплексні та тематичні вивчення з оформленням відповідних довідок, матеріалів до них, консультації для вихователів.

У дошкільному віці закладаються основи трудової діяльності та культури праці. Діти середньої групи, під керівництвом Балки Л.А., висадили грядки на підвіконні, різні квіти; діти старшої групи висадили овочі на ділянці. Вихователі заохочують дітей до оволодіння трудовими навичками і давали можливість їх проявити. В групах в наявності мешканці живого куточка: черепахи, рибки, папуги.

Упродовж року проводились інструктивно-інформаційні наради по ознайомленню з державними документами, наказами, розпорядженнями, рекомендаційними листами з персоналом ЗДО. Була надана організаційна та методична допомога вихователям щодо впровадження системного підходудо охорони життя та зміцнення здоров'я дітей; оформлено куточок атестації для вихователя Колесник Л.М. та Балки Л.А., з критеріями оцінювання їх роботи; проведено тематичну перевірку старшої та середньої групи «Стан ігрової діяльності в групах на початок навчального року»; перевірено зміст та дієвість батьківських куточків; забезпечено організаційний та методичний супровід самоосвіти педагогів, педагогічний аналіз опрацьованої літератури педагогами; проведено благодійну акцію «Від серця до серця».

Проведено тематичний день «День рідної мови» в старшій гупі вихователями Косік Я.В. та Єцкало С.В. Як результат вихователі створили розвивальне мовленнєве середовище та досягли певної результативності в роботі з дітьми. З метою реалізації напрямку, удосконалення та оптимізації фізично-оздоровчої роботи в ЗДО, було проведено педагогічну раду «Про формування у дошкільників здоров'язберігаючої компетентності». Проведено екологічну акцію «Посади квіточку», «Зустріч птахів». Виставку книжок до Дня довкілля «Екологія життя, екологія душі».

Питання щодо організації безпеки життєдіяльності дітей розглядалися на виробничих нарадах: формування навичок безпеки життєдіяльності у дошкільників, особливості проведення рухливих ігор з дітьми молодшого та дошкільного віку на майданчиках. Проведено семінар-практикум «Організація різних форм роботи з дітьмиспрямованих на здоров'язбережувальні технології для дітей дошкільного віку».

Проведено низку педгодин: «Нові нормативні акти у сфері освіти», «Формування основ екологічного виховання дітей – важливий аспект розвитку бережливого ставлення до навколишнього, природи», «Виявлення та підтримка розвитку дитячої обдарованості» та ін. Проведено відкриті заняття з розвитку творчості в старшій групі за допомогою пісочної анімації вихвателем Косік Я.В., заняття з народознавства вихователем Колесник Л.М., заняття екологічного спрямування «Весна дарує красу» вихвателем Єцкало С.В., музичне заняття морально-етичного змісту «Звуки музики лунають чарівні» музичним керівником Гулевською С.О.

В своїй роботі вихователі використовували інноваційній технології «Методика використання корректурних карт Н.Гавриш» (вихователі Єцкало С.В., Косік Я.В., Балка Л.А.), технологія логічного мислення Х.Кюїзенера (вихователь Скорбич К.М.).

Проведено низку нарад при завідувачу «Про підготовку та якість проведення зимових свят та розваг, додержання правил поведінки та виконання інструкцій щодо проведення Новорічних свят», «Про проведення Тижня цивільного захисту та безпеки життєдіяльності»,«Про стан роботи щодо попередження дитячого травматизму» та ін.

Упродовж 2020-2021 н.р. в закладі працювали 5 гуртків з розвитку творчихта пізнавальних здібностей дітей:народознавчого напрямку -керівник Косік Я.В., логіко-математичного напрямку «Цікава математика» - керівник Скорбич К.М., художньо-естетичного напрямку «Умілі рученята»- керівник педагог Будинку творчості Верходуб В.А., екологічна студія – керівник вихователь Єцкало С.В., театралізованої діяльності «Казочка»- керівник Балка Л.А.

Моніторинг стану засвоєння програми дітьми всіх вікових груп є головним показником роботи педагогів та усього колективу в цілому. Для ефективного всебічного вивчення розвитку компетенції кожної дитини, в травні 2021 р. було проведено діагностування дітей, яке дозволило визначити рівень показників компетенції (знань, умінь, навчичок) вихованців нашого дошкільного закладу відповідно до вимог Базового компоненту дошкільної освіти. Результати представлені в таблиці узагальнених показників засвоєння дітьми вимог програми розвитку дітей дошкільного віку згідно програми «Дитина в дошкільні роки» та Базового компоненту дошкільної освіти в Україні. Виходячи з результатів діагностичного дослідження дітей, можна відмітити, що освітній процес в ЗДО було спрямовано на основну мету формування у дошкільників світогляду, цілісного бачення навколишнього світу і самих себе, свого місця в природі та суспільстві.

Аналіз результатів педагогічного обстеження показав, що у більшості вихованців на високому, достатньому та середньому рівнях сформовані показники компетенцій за всіма освітніми лініями. Але в наступному навчальному році педколективу необхідно зосередити увагу на оптимізаціїроботи з дітьми щодо розвитку мовлення, спрямувати освітній процес на досягнення дотримання дитиноцентризму, формування у дітей готовності і до взаємодії з навколишнім світом, забезпечити адаптацію дитини до школи. Продовжувати впроваджувати в роботі з дітьми інноваційні технології. Головною метою роботи колективу дошкільного закладу є виховання дитини, здатної продовжувати навчання впродовж усього життя, а також мати можливість досягти успіху, правильно будувати своє життя.

Щодо підготовки наших випускників (26 дітей) до школи, можна відмітити,що, в основному, у них на достатньому рівні розвинені психічні процеси, мають достатній і середній рівень саморегуляції та самостійності, вміють слухати та виконувати вказівки дорослого, контролювати себе, оцінювати свої відповіді та відповіді однолітків, планувати власну діяльність, доводити розпочату справу до кінця, що є важливим у формуванні успішної навчальної діяльності. Велика увага приділялася мовленнєвому розвитку дітей, під час занять їх навчали основам грамоти, готували руку до письма, вчили логічно мислити. Така систематична робота вихователів Єцкало С.В., Косік Я.В. дала позитивну динаміку у їх підготовці до майбутнього навчання у школі.Хочу відмітити також вихователів середньої групи Скорбич К.М., Балки Л.А. та вихователів молодшої групи Колесник Л.М.і Малєєву А.А., які систематично і планомірно навчали та виховували своїх вихованців згідно вимог Програми та Базового компоненту дошкільної освіти та отримали позитивні результати на кінець 2020-2021 н.р.

bottom of page